Djelatnice OB Zabok sudjelovale na obilježavanju Svjetskog dana hipertenzije u Zaboku

Svjetski dan hipertenzije obilježava se od 2005. godine kada ga je inicirala Svjetska liga za borbu protiv hipertenzije s ciljem podizanja svijesti, informiranja i edukacije opće populacije o prevenciji, otkrivanju i liječenju hipertenzije te posljedično prevenciji moždanog udara, srčanog udara te drugih srčanih i bubrežnih bolesti.

U suradnji s Općom bolnicom Zabok i bolnicom hrvatskih veterana, Specijalnom bolnicom za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice i Krapinsko-zagorskom županijom, a na inicijativu Klinike Magdalena, u utorak, 16. svibnja 2023. akcija je održana u Zaboku na Zivtovom trgu. Velik broj građana odazvao se na akciju, mjerio se krvi tlak, kontrolirao šećer u krvi ili tjelesna težina.

Svi su suglasni da bi ovakve javnozdravstvene akcije trebalo češće provoditi, čak i na tjednoj razini, kako bi se podigla svijest ljudi o važnosti prevencije i kontrole.