Dan zdravlja povodom deset godina članstva u EU

Naša se bolnica s aktivnosti pod nazivom “Dan zdravlja u Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana” uključila u „Dane otvorenih vrata EU projekata“ koji se održavaju 30. lipnja i 1. srpnja 2023. godine, povodom deset godina članstva Republike Hrvatske u Europskoj uniji.

Bolnica je tijekom 2017. i 2018. godine u suradnji s partnerom Zagorskom razvojnom agencijom provela projekt “Opremanje dnevnih bolnica i dnevne kirurgije Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana” vrijedan čak 15,5 milijuna kuna.

Ljubazno i stručno osoblje bolnice provodilo je akciju ranog otkrivanja bolesti i to mjerenjem krvnog tlaka, mjerenjem razine šećera u krvi, određivanjem indeksa tjelesne mase (BMI). Također se mogao dobiti i pokoji dobar savjet od fizioterapeuta kako pravilno vježbati i održavati tjelesnu kondiciju, a trudnice su od stručnjaka mogle dobiti savjete o prehrani i njezi djeteta.